Laser Game club Písek - O nás

Info

Vznik: 12.12.2013

Sídlo: Husovo nám. 579, Písek

Provozovna: Velké náměstí 175, 397 01 Písek, OD Luna 3. patro

Kontakt: Vojíková Jana

Web Písecká aréna - naše působiště: www.laserarenapisek.cz

Proč to děláme?

Spolek byl založen za účelem podpory rozvoje mimoškolní zájmové činnosti dětí a mládeže z Písku a okolí. Prvotním cílem jeho založení bylo dostat děti a mládež od počítačů, televize a mobilních telefonů, zvednout je ze židlí a vytvořit jim podmínky pro zdravý pohyb.

Nahradit komunikaci přes sociální sítě osobním setkáním, vytvořit jim podmínky pro zájmovou činnost, která je naplňuje a baví a patří do jejich doby. Nabídnout jim prostory, kde se mohou od dopoledních po večerní hodiny volně setkávat, místo, kde může mít rodič pocit klidu, že jejich dítě se nepohybuje v patogenním prostředí a podpořit u nich smysl pro soutěživost, týmovou spolupráci, strategické myšlení apod.

Za dobu naší činnosti a ohlasů ze stran dětí, ale i rodičů, musíme říct, že se nám to povedlo.

Co děláme?

Pro děti (5 – 15let) organizujeme ve školním roce pravidelné kroužky a jednou týdně pak otevřený klub s možností přijít i nepravidelně dle potřeby. Kroužky se zaměřují na samotnou hru Laser game, ale také vyrábíme např. Larpové zbraně, hrajeme stolní tenis, kulečník, airhokej, závodíme .... Naše pravidelná setkání mají i vzdělávací charakter (u Larpu např. probíráme historii a u Laser game se zaměřujeme na techniku, pozadí PC her, programování, fungování laseru, 3D tisk ... ap.)

V období prázdnin spolek organizuje dopolední kluby pro děti, které v tuto dobu zůstávají samy doma a příměstské tábory na různá témata, kde opět využíváme prostor Laser arény a odpoledne chodíme do přírody. Jako spolek se účastníme nebo pořádáme různé akce pro veřejnost jak u nás v aréně, tak venku (den dětí, turnaje v Laser game, akce pro studenty i školy, maminky s malými dětmi, rodinné 5ti boje, dámský klub ...). Spolupracujeme i s jinými kluby ze širokého okolí, jsme členy Jihočeské rady dětí a mládeže Radambuk a členy ČRDM. Protože naše zaměření je široké a snažíme se být tu pro všechny bez rozdílu věku, mohou si u nás zahrát i děti a dospělí s hendikepem. Jsme bezbariéroví a přizpůsobeni všem.

Náš team:

Generál

Jana Vojíková (Generál)

Zařazení: hlavní a programová vedoucí, administrativa, vedení klubu

Mail: laserarena@hotnet.cz

O mně: S dětmi pracuji již skoro 12 let. Mám za sebou několik táborů jako hlavní vedoucí, organizování dětských akcí, kroužků a s Laser arénou pak přibyly další a další aktivity, zaměřené na děti a mládež. Samozřejmě, že proběhlo i několik nezbytných kurzů, ale nejvíce zkušenností stejně člověk získá až prací s dětmi. Krom vlastních 3 kousků ve věku 6, 15 a 18let, mi přibylo hodně dalších Laser dětí od 5ti do 18let, kteří i když jsou to někdy pěkný divočáci, mi vynaloženou snahu a energii vždycky dostatečně vrátí a to je to, co mě na tom naplňuje a baví .

Lasermann

Tomáš Vojík (Lasermann)

Zařazení: technická a IT složka, vedení klubu, finance

O mně: Beze mě by to nešlo. Tam, kde je zapotřebí technických a IT vědomostí, fyzické síly, dozásobování všeho druhu, programování či dobré rady, všude tam jsem já. Někdy je těch dětí na mě trochu moc, ale naštěstí se můžu občas ulít a nechat to na těch ostatních...

Sofčilka

Sofija Stará ( Sofčilka )

Zařazení: úterní kroužek, Vedoucí na našem příměstském táboře, Laser slavič

Mail: sofca.stara@gmail.com

O mně: Studentka na šestiletém francouzském gymnáziu v Písku. Práce s dětmi mě baví. Mezi moje hobby patří hlavně běhání, hraní Laser Game, PC her a koukání na filmy a seriály.

ASWpaul

Pavel Ježek (ASWpaul)

Zařazení: středeční kroužek, Vedoucí na našem příměstském táboře

Mail: pavel@lasergameclub.cz

O mně: Jsem student oboru informatika v ekonomice v Blatné. Mezi mé záliby patří práce s dětmi, počítač, Laser tag, technika a podobné... Mám za sebou také kurz Táborové akademie a zdravotnický kurz.

Fuerza

Ondřej Kostka (Fuerza)

Zařazení: pondělní kroužek, Vedoucí na našem příměstském táboře

Mail: kostka.ondra@seznam.cz

O mně: Jsem student a zároveň podnikatel v oboru informatika v ekonomice, v Blatné. Jsem jedním z vedoucích příměstského tábora už třetím rokem. Práce s dětmi mě baví a mezi moje koníčky patří LaserGame, počítače a celkově technika. Mám za sebou také kurz Táborové akademie a zdravotnický kurz.

Heroyt

Tomáš Vojík (Heroyt)

Zařazení: čtvrteční kroužek, Vedoucí na našem příměstském táboře

Mail: vojik@wboy.cz

O mně: Student na osmiletém gymnáziu v Písku. Práce s dětmi mě baví. Prošel jsem kurzem Táborové akademie a kurzem první pomoci. Mezi moje hobby patří hlavně běhání, hraní Laser Game, PC her a programování. Tyto stránky jsou celé mým výtvorem.