Laser Game club Písek - O nás

Info

Vznik: 12.12.2013

Sídlo: Husovo nám. 579, Písek

Provozovna: Velké náměstí 175, 397 01 Písek, OD Luna 3. patro

Kontakt: Vojíková Jana

Web Písecká aréna - naše působiště: www.laserarenapisek.cz

Proč to děláme?

Spolek byl založen za účelem podpory rozvoje mimoškolní zájmové činnosti dětí a mládeže z Písku a okolí. Prvotním cílem jeho založení bylo dostat děti a mládež od počítačů, televize a mobilních telefonů, zvednout je ze židlí a vytvořit jim podmínky pro zdravý pohyb.

Nahradit komunikaci přes sociální sítě osobním setkáním, vytvořit jim podmínky pro zájmovou činnost, která je naplňuje a baví a patří do jejich doby. Nabídnout jim prostory, kde se mohou od dopoledních po večerní hodiny volně setkávat, místo, kde může mít rodič pocit klidu, že jejich dítě se nepohybuje v patogenním prostředí a podpořit u nich smysl pro soutěživost, týmovou spolupráci, strategické myšlení apod.

Za dobu naší činnosti a ohlasů ze stran dětí, ale i rodičů, musíme říct, že se nám to povedlo.

Co děláme?

Pro děti (5 – 15let) organizujeme ve školním roce pravidelné kroužky a jednou týdně pak otevřený klub s možností přijít i nepravidelně dle potřeby. Kroužky se zaměřují na samotnou hru Laser game, ale také vyrábíme např. Larpové zbraně, hrajeme stolní tenis, kulečník, airhokej, závodíme .... Naše pravidelná setkání mají i vzdělávací charakter (u Larpu např. probíráme historii a u Laser game se zaměřujeme na techniku, pozadí PC her, programování, fungování laseru, 3D tisk ... ap.)

V období prázdnin spolek organizuje dopolední kluby pro děti, které v tuto dobu zůstávají samy doma a příměstské tábory na různá témata, kde opět využíváme prostor Laser arény a odpoledne chodíme do přírody. Jako spolek se účastníme nebo pořádáme různé akce pro veřejnost jak u nás v aréně, tak venku (den dětí, turnaje v Laser game, akce pro studenty i školy, maminky s malými dětmi, rodinné 5ti boje, dámský klub ...). Spolupracujeme i s jinými kluby ze širokého okolí, jsme členy Jihočeské rady dětí a mládeže Radambuk a členy ČRDM. Protože naše zaměření je široké a snažíme se být tu pro všechny bez rozdílu věku, mohou si u nás zahrát i děti a dospělí s hendikepem. Jsme bezbariéroví a přizpůsobeni všem.

Náš team:

Generálka

Jana Vojíková (Generálka)

Mail: laserarena@hotnet.cz

Zařazení: hlavní a programová vedoucí, administrativa, vedení klubu

O mně: S dětmi pracuji již skoro 16 let. Mám za sebou několik táborů jako hlavní vedoucí, organizování dětských akcí, kroužků a s Laser arénou pak přibyly další a další aktivity, zaměřené na děti a mládež. Samozřejmě, že proběhlo i několik nezbytných kurzů, ale nejvíce zkušenností stejně člověk získá až prací s dětmi. Krom vlastních 3 kousků ve věku 8, 17 a 20let, mi přibylo hodně dalších Laser dětí od 5ti do 18let, kteří i když jsou to někdy pěkný divočáci, mi vynaloženou snahu a energii vždycky dostatečně vrátí a to je to, co mě na tom naplňuje a baví .

Lasermann

Tomáš Vojík (Lasermann)

Zařazení: technická a IT složka, vedení klubu, finance

O mně: Beze mě by to nešlo. Tam, kde je zapotřebí technických a IT vědomostí, fyzické síly, dozásobování všeho druhu, programování či dobré rady, všude tam jsem já. Někdy je těch dětí na mě trochu moc, ale naštěstí se můžu občas ulít a nechat to na těch ostatních...

Sofčilka

Sofija Stará (Sofčilka)

Mail: sofca.stara@gmail.com

Zařazení: Bar, Vedoucí na našem příměstském táboře, Kroužková výpomoc

Kurzy: Kurz hlavního táborového vedoucího

O mně: Studentka na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. V aréně se pohybuji už téměř od jejího začátku. Mezi moje hobby patří hlavně hraní Laser Game, PC her, jazyky a filmy.
Zároveň jsem mistryní Česka a Slovenska v Laser game.

Heroyt

Tomáš Vojík (Heroyt)

Mail: vojik@wboy.cz

Zařazení: Programátor, Vedoucí na našem příměstském táboře, Kroužková výpomoc

Kurzy: Táborová akademie, zdravotnický kurz, Kurz hlavního táborového vedoucího

O mně: Student Informačních technologií na VUT v Brně. S dětmi pracuji již od začátku arény (2014). Vytvořil jsem většinu módů co děti hrají a trénoval jsem i nynější vedoucí. Mezi moje hobby patří hlavně běhání, hraní Laser Game a programování.
Jsem mistrem Česka a Slovenska v Laser game 2018.

David

David Vojík

Mail: vojikd@gmail.com

Zařazení: úterní kroužek, Vedoucí na našem příměstském táboře

Kurzy: Kurz vedoucího, Zdravotnický kurz

O mně: Jsem studentem na Jihočeské univerzitě. Začínal jsem jako vedoucí prázdninových klubíků a s dětmi pracuji už přes 2 roky. Poté jsem dostal na starost ty nejmladší kroužkové děti na kterých jsem se vypracoval a nyní vedu už i ty starší a pomáham i také jako vedoucí na táboře. Maluji obrázky pro naše tábory. Mezi moje koníčky patří: Lasergame, PC hry, malování a tvoření.

Roman

Roman France

Zařazení: čtvrteční kroužek, Vedoucí na našem příměstském táboře, Laser slavič

Kurzy: Kurz vedoucího, Zdravotnický kurz

O mně: Vystudoval jsem pečovatelskou školu kuchařskou. Práce s dětmi mě baví, rád se s nimi zapojím. Jsem vlastně dítě v dospělém těle, takže si s dětmi hraji rád a naplňuje mě to energií. Jezdil jsem na různé tábory jako vedoucí. Pracuji jako pečovatel v charitě, což je těžká práce ale jakmile si jdu zahrát do Laser arény s dětmi, tak mám najednou energie na rozdávání. V Laser aréně pracuji skoro dva roky. Mé záliby jsou laser game, společenské hry a hry v týmech.